Fluit (solo) José Antonio Cabedo Cervera

De uit Valencia afkomstige Antonio Cabedo is sinds 1998 solo fluitist van Het Brabants Orkest.

Reeds op zeventienjarige leeftijd sloot hij - cum laude - zijn opleiding af aan het Conservatorio Superior van Valencia in Spanje en won een beurs om verder te studeren aan de Conservatoire de Paris bij Raymond Guiot en Alain Marion. Deze studie sloot hij af met een eerste prijs. Antonio was ook prijswinnaar op het internationale concours 'Jeunesses Musicales' en ontving van de stad Madrid de bronzen medaille voor uitzonderlijk begaafde kunstenaars. Hij volgde masterclasses bij Jean-Pierre Rampal, Peter Lucas Graf en James Galway.

Voor hij naar Nederland kwam was Antonio solo fluitist van de orkesten van Gran Canaria, Valladolid en Barcelona. Hij heeft ook regelmatig als solist opgetreden met deze orkesten en met Het Brabants Orkest, onder meer in de concerten van Mozart, Reinecke, Ibert, Vivaldi en Salieri.

Hij was gastdocent op de bekende zomeracademies van de conservatoria van Valencia en Murcia.

Antonio is een actief kamermuziekbeoefenaar. In Spanje had hij een vast duo met marimba dat door het hele land optrad en veel opnames maakte voor de Spaanse radio. Diverse Spaanse componisten hebben speciaal voor dit duo werken geschreven. In Nederland speelde hij met onder meer het ASKO ensemble en sinds acht jaar in duo 'Manrique' met harpiste Ellen Versney. Met deze ensembles heeft hij ook tournees gemaakt naar de meeste Europese landen en meerdere cd's opgenomen.

Antonio Cabedo heeft ook de UM opleiding voor symfonische orkestdirectie voltooid aan de conservatoria van Rotterdam en Maastricht. In Tokyo was hij finalist van de prestigieuze 'Min-On International Competition for Conducting'.

Tegenwoordig is hij naast zijn activiteiten als fluitist ook werkzaam op het gebied van de orkestdirectie.